logo ummSzanowni Państwo,

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi komunikacji zastępczej od 3 września br. przesyłam poniżej aktualne informacje, wraz z linkami do rozkładów jazdy i schematem przebiegu wybranych tras linii autobusowych i kolejowych.

Od 3 września zamknięcie ruchu pociągów na trasie Grodzisk Maz. - Warszawa Włochy

Na początku maja Inwestor modernizacji linii kolejowej nr 447 - PKP PLK, przedstawił harmonogram prac, wg którego od 3 września br. czeka nas wyłączenie z ruchu pociągów Kolei Mazowieckich. Im bliżej tego terminu, tym coraz więcej pytań jak będzie wyglądać organizacja komunikacji zastępczej. Sami wielokrotnie prosimy o informację na ten temat od Inwestora, jednak wszystkie informacje otrzymujemy na ostatnią chwilę, które od razu przekazujemy je także do wiadomości publicznej. Jest to dla nas o tyle niekomfortowe, gdyż nie mamy zaplecza czasowego, aby podjąć działania, mające na celu ułatwienia Państwu komunikacji w tym czasie.

W dniu 25 sierpnia br. odbyła się konferencja prasowa z przedstawicielami PKP PLK. Poniżej przedstawiamy informację, które warto wiedzieć:

Od 3 września zmiany w komunikacji na trasie Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki:

Podróżujący linia kolejową nr 447 przez najbliższe 12 miesięcy będą korzystać z komunikacji zastępczej przygotowanej przez przewoźników. Na pasażerów czekają:

- autobusy komunikacji zastępczej,

- pociągi Kolei Mazowieckich,

- wzmocnione oraz nowopowstałe linie autobusowe na terenie Warszawy

Z Grodziska nadal pociągiem

Podróżujący z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy nadal będą mogli korzystać z oferty Kolei Mazowieckich. Pociągi kursować będą jednak z pominięciem przystanków: Milanówek, Brwinów, Pruszków, Piastów, Warszawa Niedźwiadek, Warszawa Ursus i Warszawa Włochy (w relacjach ze Skierniewic, Żyrardowa oraz Grodziska Mazowieckiego). Rozkład jazdy pociągów z Grodziska Maz.:

Rozkład jazdy pociągów na trasie PKP Skierniewice - PKP Warszawa (obowiązuje od 3 września do 14 października 2017 r.)

Komunikacja autobusowa

Zwiększy się częstotliwość kursowania istniejących linii wewnątrzmiejskich w Warszawie (m.in. autobusy 517 czy 127). Uruchomione zostaną także cztery nowe linie dedykowane mieszkańcom podwarszawskich miejscowości. Do stolicy z Grodziska Mazowieckiego (przez Milanówek) dojedziemy linią ZG, z Brwinowa linią ZB, a z Pruszkowa linią ZP. Natomiast mieszkańcy Piastowa mogą spodziewać się wzmocnienia istniejącej linii autobusowej 717 (Piastów-Warszawa) – na trasie pojawi się znacznie więcej autobusów.

Linia autobusowa ZG będzie miała swoje przystanki w Milanówku przy ul. Piłsudskiego/ul. Prostej oraz na ul. Królewskiej przy istniejących tam już przystankach (przy WKD Grudów i przy ul. Turczynek). Rozkład jazdy autobusów ZG:

Komunikacja zastępcza KM/ZTM na trasie PKP Grodzisk Mazowiecki - PKP Warszawa Zachodnia (obowiązuje od 4 września 2017 r.)

Autobusowa linia ZM

Dodatkowo w dni robocze uruchomiona zostanie linia Milanówek-Grodzisk Mazowieckie- Milanówek. Połączenie umożliwi dojazd naszym mieszkańcom do stacji w Grodzisku Mazowieckim. Rozkład jazdy autobusów ZM:

Komunikacja zastępcza KM/ZTM na trasie PKP Grodzisk Mazowiecki - PKP Milanówek (obowiązuje od 4 września 2017 r.)

Zmiana organizacji ruchu w Milanówku

W związku z tym, że pomimo naszych próśb o stworzenie przystanków autobusowych po północnej części miasta, dla komunikacji w kierunku Warszawy, Inwestor tam ich nie zaplanował. Musimy więc liczyć się z faktem, że wiele osób będzie podjeżdżać samochodem na przystanek przy ul. Piłsudskiego przy ul. Prostej. Ilość zaparkowanych tam samochodów oraz ruch autobusów na ul. Piłsudskiego, wiąże się ze sparaliżowaniem okolicy, dlatego postanowiliśmy wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Udostępniając Mieszkańcom miejsca parkingowe przy ul. Prostej musieliśmy zmienić tą ulicę w jednokierunkową. Podobne zmiany dotyczyć będą także ul. Okólnej, a także odcinka ul. Leśnej.

Płatny parking przy targowisku

Aby umożliwić mieszkańcom swobodne parkowanie przy targowisku w celu zrobienia zakupów, wprowadzony zostanie tam płatny parking. Uniemożliwiając w ten sposób osobom wyjeżdżającym w kierunku Warszawy całodniowe parkowanie w tym miejscu. Osoby korzystające w dni robocze z terenu parkingu przyległego do targowiska od strony ul. Piłsudskiego od godz. 6.00 do godz. 9.00 zobowiązane są do uiszczenia opłaty w wysokości 5,00 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Opłata nie obowiązuje przez pierwsze 30 minut parkowania. Opłatę pobierać będzie administrator targowiska na podstawie okazanego biletu parkingowego.

Gmina będzie cały czas monitorować potrzeby Mieszkańców oraz zgłaszać Inwestorowi wszelkie niedogodności i sugestie zmian w organizacji komunikacji zastępczej.

W załączniku schemat przedstawiający przebieg wybranych tras linii autobusowych i kolejowych.

ulotka PKP 002

Udostępnij na: