20170411 moderna pkp

W dniu 4 maja 2017 roku rozpocznie się długo oczekiwana modernizacja linii kolejowej nr 447 Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki (LK-447), przechodzącej przez Milanówek. Inwestorem jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Podjęte prace utrudnią komunikację w naszym mieście, w związku z tym przedstawiamy zakres prac, związane z tym utrudnienia, a także informacje o komunikacji zastępczej.

Niniejsze opracowanie zostało przygotowane na podstawie informacji otrzymanych od PLK i są aktualne na dzień 31 marca 2017 r. Więcej informacji znajdą Państwo także na stronie internetowej PLK.


Utrudnienia w ruchu w związku z modernizacją

Etap 1

4 maja – 2 września 2017 r.

  • Zamknięte zostanie przejście podziemne od strony ul. Krakowskiej.Na peron będzie można dostać się jedynie od strony ul. Warszawskiej.Ruch pieszy będzie odbywać się wiaduktem oraz dwiema kładkami.

Etap 2

3 września 2017 r. – 3 września 2018 r.

  • Całkowicie wyłączona z ruchu zostanie linia kolejowa na odcinku Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki.Mieszkańcy będą mogli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej.Przejście podziemne zostanie całkowicie zamknięte.Zostaną wykonane prace związane z budową dworca PKP od strony ul. Warszawskiej.

Etap 3

4 września 2018 r. – 3 października 2018 r.

  • Ruch kolejowy zostanie przywrócony.Przejście podziemne od strony ul. Krakowskiej pozostanie zamknięte.

Etap 4

styczeń 2019 r.

  • Planowane całkowite zakończenie modernizacji.

Komunikacja zastępcza

Na czas całkowitego zamknięcia linii kolejowej na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zorganizowały komunikację zastepczą. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji co najmniej dwie linie autobusowe:

Linia 1

  • Będzie zatrzymywać się w pobliżu wszystkich przystanków kolejowych na trasie od Grodziska Mazowieckiego do stacji Warszawa Zachodnia.

Linia 2

  • Połączy przystanek PKP Milanówek z dworcem kolejowym w Grodzisku Mazowieckim, skąd będzie możliwe korzystanie z pociągów daleko-bieżnych, dojeżdżających bezpośrednio do stacji Warszawa Zachodnia.

Przewiduje się, że w godzinach szczytowego ruchu pasażerskiego autobusy będą odjeżdżać z częstotliwością co 15 min., natomiast w godzinach pozaszczytowych co ok. 30 min.

Rozkład jazdy komunikacji zastępczej:

Rozkład jazdy pociągów:

Pliki do pobrania:

Zobacz również:

Udostępnij na: