W tym roku Święto Miasta to różnorodność inicjatyw i realizacja pomysłów oddolnych. Będzie to nie tylko powrót do stylu retro, wspaniała zabawia i sąsiedzkie spotkania! Święto miasta to mix ważnych, a przede wszystkim przyjemnych dla mieszkańców tematów społecznych, kulturalnych i edukacyjnych.

Spotkamy się 9 września w centralnej części miasta.

Ulica Warszawska zostanie ożywiona kolorami, stoiskami, sceną i ludźmi, którzy chcą działać. Rozpoczniemy „Śniadaniem na trawie”. W tym bloku spotkamy się z Gwiazdami, które odwiedzą nasze miasto, by apelować o adopcję i opiekę nad zwierzętami z Milanowskiego schroniska. Przyjadą do nas m.in. Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Ciachorowski, Marzena Rogalska, Olga Frycz, Joanna Opozda. Usłyszą Państwo porady dla właścicieli psów, zobaczą pokaz tresury. W tej części wystąpią młode talenty i zostaną rozstrzygnięte konkursy artystyczne. A co najważniejsze? Będzie to doskonała okazja do przybycia ze swoim pupilem, zdobycia nagrody a przede wszystkim porozmawiania ze znanymi osobami przy smacznym śniadaniu na trawie.

Drugi Blok rozpocznie się o godzinie 14:00 i będzie to popołudnie w postaci PIKNIKU NAUKOWEGO. Młodzi mieszańcy, którzy brali udział w Akademii Talentów będą wiedzieli co kryje się pod hasłami: WARSZTATY i EKSPERYMENTY! Moc wrażeń, wspaniałe pokazy, niesamowite doświadczenia.

O godzinie 15:00 ruszymy w teren wraz z miejskim przewodnikiem! Warto zapoznać się z nowymi turystycznymi trasami po Milanówku. Otrzymają Państwo mapki i gadżety promocyjne.

Tegoroczna impreza to po raz drugi okazja do wyłonienia LOKALNEGO PRODUKTU – tego dnia dowiemy się co tym razem stanie się elementem marki naszego miasteczka. Zapraszamy na godz. 16:00 na wręczenie nagród ze sceny głównej.

Muzyczny Podwieczorek to kolejny blok wydarzenia. O 17:00 wystąpią dla Państwa artyści Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu.. Zaśpiewają najpiękniejsze utwory operowe, ale także utwory z lat 20 ujęte w program „Przyjaciele Romualdowi Tesarowiczowi”. Zaraz po koncercie odbędzie się potańcówka w stylu RETRO i ona otworzy ostatni punkt święta „ WIECZÓR RETRO”. Na scenie głównej o godzinie 19:30 pojawi się grupa MAKABUNDA, a razem z nimi Katarzyna Pakosińska. Artyści przedstawią spektakl muzyczny o aktorce i pieśniarce Zuli Pogorzelskiej Będzie ciekawie i na pewno zabawnie.

Widzimy się 9 września na ul. Warszawskiej!

Plakat informujący o Święcie Miasta 2018

Udostępnij na: