W sobotę, 8 września po raz kolejny w całej Polsce odbędzie się akcja pod hasłem „Narodowe Czytanie”. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza z tej okazji do wspólnej lektury.

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano m.in. „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Sienkiewicza, a w ubiegłym roku „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Ideą akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na piękno polskiej literatury

i wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Tegoroczną lekturą „Narodowego Czytania”, która dodatkowo akcentuje 100-lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Miejska Biblioteka Publiczna, jak co roku, włącza się w tę szczytną akcję. Do 7 września zapraszamy do odwiedzenia nas przy ul. Spacerowej 4 i przeczytania fragmentu powieści Stefana Żeromskiego. Chętni dostaną w prezencie książkę i dodatkowo będą mieli okazję wziąć udział w krótkim filmiku, który 8 września, podczas finału ogólnopolskiej akcji, opublikujemy na naszej stronie i Facebooku.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor i pracownicy

Miejskiej Biblioteki Publicznej

Plakat promujący Narodowe Czytanie

Udostępnij na: