Logo Milanówek Miasto Mieszkańców

W 2016 roku Burmistrz Miasta Milanówka rozpoczął projekt Milanówek Miasto Mieszkańców, który ma na celu oddać w ręce Mieszkańców wiele kluczowych spraw dotyczących Milanówka. Jeżeli do tej pory mieli Państwo poczucie, że wszystko dzieję się poza Wami, w tym roku mogą to Państwo zmienić! Wszystko zależeć będzie od aktywności i chęci uczestnictwa w zbliżających się wydarzeniach. Jakie to będą wydarzenia?

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Mieszkańców w każdym wieku do czynnego udziału w życiu Miasta. Wspólnie możemy przywrócić Miasto jego Mieszkańcom i zbudować silną więź społeczną. Wspólne działania to także nowe znajomości i przyjaźnie, pomysły na wspólne spędzanie wolnego czasu bez potrzeby opuszczania granic Milanówka.

I. Budżet Obywatelski

Po pierwsze Budżet Obywatelski, w którym Mieszkańcy decydują o tym, jak zainwestować 300 000 zł z budżetu Miasta. Działania będą dwuetapowe: w pierwszym etapie Mieszkańcy składają swoje propozycje i projekty, a w drugim etapie Mieszkańcy wybierają w powszechnym głosowaniu te, które chcą aby zostały zrealizowane. Zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich pomysłów w terminie 14 marca – 15 kwietnia 2016 roku.

II. Opracowanie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta

Kolejnym istotnym wydarzeniem będzie opracowanie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Tutaj też zaangażowanie Mieszkańców odbędzie się dwuetapowo: 19, 20 i 22 marca 2016 r. na ulicach Milanówka pojawili się przedstawiciele firmy BUDPLAN wykonującej na zlecenie Miasta Studium, w celu przeprowadzenia z Mieszkańcami ankiety dotyczącej głównych ich potrzeb w kwestii lokalizacji wybranych stref w mieście. W drugim etapie 27 kwietnia i 7 maja 2016 r. zaprosimy Mieszkańców na warsztaty, na których w grupach kilkuosobowych spróbujemy wyznaczyć na mapie Miasta najważniejsze strefy i kierunki jego rozwoju. Zapisy na warsztaty prowadzone są mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 22 758 30 61 wew. 224.

III. Konsultacje z zasadami

29 i 30 marca br. zapraszamy na warsztaty „Konsultacje z zasadami”, Urzędnicy Miasta wraz z Mieszkańcami wspólnie określą zasady konsultacji społecznych w Milanówku. Warsztaty poprowadzi Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych FISE, a odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ulicy Spacerowej 4 (wejście od ulicy Pasiecznej, przy parkingu, na parterze), o godzinie 18:00. Zapisy na warsztaty prowadzone są mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 22 758 30 61 wew. 224.

IV. Rada Seniorów i Rada Młodzieży

Obecnie na ukończeniu jest procedura utworzenia Rady Seniorów – przed nami wybory do rady. Czekamy również na inicjatywę ze strony milanowskiej młodzieży, która może zgłosić potrzebę założenia Rady Młodzieży.

V. Współpraca przy organizacji wydarzeń miejskich

Jesteśmy także otwarci na współpracę i zaangażowanie Mieszkańców w organizację wydarzeń miejskich jak np. Festiwal Otwarte Ogrody, Dzień Sportu czy Święto Miasta Milanówka.

VI. Spotkania z mieszkańcami

W Milanówku organizowane są spotkania, na których mieszkańcy mogą bezpośrednio porozmawiać z Burmistrzem Miasta Milanówka oraz pracownikami Urzędu Miasta.

VII. Nowa siedziba Milanowskiego Centrum Kultury

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców Milanówka w każdym wieku, którym leży na sercu rozwój i życie kulturalne miasta, aby podjęli rozmowę i współdecydowali o dalszych losach Milanowskiego Centrum Kultury, którego nowa siedziba może stać się kluczowym miejscem dla nas wszystkich. Zachęcamy do wypowiadania swoich opinii, które będą wskazówką i ogromną pomocą przy podejmowaniu dalszych decyzji.

VIII. Miejsca przyjazne Maluchom

W Milanówku stworzyliśmy miejsca w których można przewinąć lub nakarmić dziecko, albo zapewnić mu chwilę zabawy. Oznaczyliśmy je specjalnymi naklejkami z hasłem Miejsce Przyjazne Maluchom. Takich miejsc w Milanówku jest już kilka:

  • Urząd Miasta budynek A i B, ul. Kościuszki 45
  • Urząd Miasta budynek C, ul. Spacerowa 4
  • Zaplecze sanitarne na Targowisku Miejskim, ul. Piłsudskiego
  • Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Spacerowa 4
  • Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Fiderkiewicza 41
  • Przedszkole nr 1, ul. Fiderkiewicza 43

Do współpracy zapraszamy także wszystkie placówki i przedsiębiorców na terenia miasta, aby wspólnie tworzyć w Milanówku kolejne miejsca przyjaznych maluchom. Udostępniliśmy również mapę, na której znajdą się wszystkie tego typu miejsca:

IX. Rowerowy Milanówek

„Rowerowy Milanówek” to kampania skierowana do Mieszkańców, promująca poruszanie się po naszym mieście na rowerze. W ramach kampanii planowane są liczne działania mające na celu zachęcenie do korzystania z jednośladu m.in. poprzez stworzenie przyjaznych i bezpiecznych warunków dla milanowskich rowerzystów.

Więcej informacji

Udostępnij na: