Plakat Budżet Obywatelski 2017


Co to jest budżet obywatelski?

Budżet Obywatelski, zwany także partycypacyjnym, to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu współdecydują sami mieszkańcy miasta. Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje ważnych inwestycji w mieście, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji.

Środki zaplanowane na budżet obywatelskiego można przeznaczyć na zadania, które leżą w kompetencji gminy. Dlatego projekty mogą dotyczyć zarówno budowy dróg, jak i polityki społecznej, edukacji, ochrony środowiska, kultury, sportu czy bezpieczeństwa.

Budżet Obywatelski 2017

Budżet obywatelski jaki został wyznaczony z budżetu Milanówka na 2017 rok to kwota w wysokości 300 000 zł. Na jedno zadanie możemy przeznaczyć maksymalnie 150 000 zł, dzięki czemu będziemy mogli zrealizować co najmniej dwa projekty. Niezależnie od tego, czy będzie to zadanie dotyczące jednego rejonu czy też całego miasta, do końca danego roku budżetowego.

Dlaczego warto zgłosić swój pomysł?

Realizowane zostaną pomysły, których potrzebę zgłaszają sami mieszkańcy, a ostateczny wybór projektów wytypowanych do realizacji również zależy od mieszkańców. W 2015 r. zrealizowaliśmy plac zabaw przy Zespole Szkół Gminnych nr 1, uzupełniliśmy siłownie plenerową przy boisku Orlik o dwa nowe sprzęty oraz rozbudowaliśmy plac zabaw na osiedlu TBS. W 2016 r. przeprowadziliśmy rewitalizację Parku im. Michała Lasockiego w Milanówku, a także wybudowaliśmy parking dla samochodów oraz stanowiska do pozostawiania rowerów na stadionie KS Milan w Milanówku przy ul. Turczynek.

Zobacz również:


Zasady

Zasady przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego w 2017 r. zostały szczegółowo określone w poniższych załącznikach do Zarządzeń Burmistrza Miasta Milanówka:


Przykładowe realizacje

Zanim przystąpisz do wypełnienia formularza, zapoznaj się z orientacyjnymi kosztami najczęściej zgłaszanych projektów miejskich inwestycji.


Formularz

Pliki do pobrania:

Jak wypełnić formularz?
Formularz należy złożyć w terminie do 15 stycznia 2017 r.:
  • pocztą na adres: Urząd Miasta Milanówka, ul. Kościuszki 45, 05-822 Milanówek
  • osobiście w Urzędzie Miasta Milanówka w sekretariacie (Budynek A, ul. Kościuszki 45) lub w Punkcie Obsługi Interesanta (Budynek C, ul. Spacerowa 4)
  • e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (pod warunkiem, że formularz oraz lista poparcia będzie stanowiła skan oryginalnych dokumentów)

Tytuł projektu / opis w pliku do pobrania Status
Zagospodarowanie terenu TBS zatwierdzony formalnie
Leśna siłownia w Parku Lasockiego zatwierdzony formalnie
Mech zjadający smog zatwierdzony formalnie
Oświetlenie Parku Lasockiego zatwierdzony formalnie
Wykonanie nowej nawierzchni na parkingu między budynkami przy ulicy Wysockiego 4 a Wysockiego 4a zatwierdzony formalnie
Rozbudowa budynku jednostki OSP w Milanówku o 2 miejsca garażowe wraz z modernizacją systemu alarmowego zatwierdzony formalnie
Zakup namiotu do celów organizacyji imprez cyklicznych i okolicznościowych zatwierdzony formalnie
Koncert zespołu muzycznego/artysty muzycznego zatwierdzony formalnie
Parking między budynkami przy ulicy Wysockiego 10 a Wysockiego 4a zatwierdzony formalnie
Wiaty rowerowe z barierkami szt. 4 zatwierdzony formalnie
Siłownia plenerowa na terenie stadionu w Milanówku przy ulicy Turczynek zatwierdzony formalnie
I Milanowska Letnia Bitwa Truskawkowa zatwierdzony formalnie
Informator kulturalny (tablica informacyjna w nowoczesnym wydaniu) w centrum miasta zatwierdzony formalnie
Plenerowe warsztaty taneczne zatwierdzony formalnie
Oznaczenie na terenie Milanówka  ścieżek rowerowych i pieszych oraz wydanie mapy topograficznej w tymi szlakami zatwierdzony formalnie
Nasadzenia drzew morwy białej i czerwonej na terenie gminy Milanówek w miejscach publicznych oraz na prywatnych posesjach zatwierdzony formalnie
Modernizacja placu zabaw TBS przy ul. Na skraju zatwierdzony formalnie
Bezpieczny plac zabaw dla dzieci TBS przy ulicy Na Skraju zatwierdzony formalnie
Poprawa jakości powietrza w Milanówku odrzucony formalnie

Udostępnij na: