Zapraszamy Mieszkańców Milanówka do współtworzenia nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
Studium jest podstawowym dokumentem kreującym politykę przestrzenną gminy i dotyczy najważniejszych kwestii realizowanych w przestrzeni miasta: gospodarki nieruchomościami, problematyki obszarów szczególnego zagrożenia powodzią, gospodarki mieszkaniowej, problematyki rewitalizacji, rozwiązań komunikacyjnych i wielu innych. Studium można określić mianem „konstytucji przestrzennej miasta”. W praktyce jednak szczegółowe ustalenie polityki przestrzennej miasta następuje w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.
Niezwykle istotne jest aktywne uczestnictwo mieszkańców Milanówka w procedurze sporządzania Studium, dlatego też umożliwiając wspólne decydowanie o ważnych sprawach w mieście, już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w dwuetapowych konsultacjach:
ANKIETA
19, 20 i 22 marca 2016 r. na ulicach Milanówka, w najczęściej uczęszczanych miejscach, pojawią się ankieterzy, aby przeprowadzić z mieszkańcami Milanówka ankietę dotyczącą najbardziej istotnych zagadnień, związanych z planowaniem przestrzennym. Ankietę można wypełnić on-line lub (w wersji tradycyjnej) w wyznaczonych punktach do 7 maja br.:
- Przedszkole nr 1, ul. Fiderkiewicza 43
- Przedszkole Społeczne, ul. Wspólna 18
- Zespół Szkół Gminnych nr 1 , ul. Królewska 69
- Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Literacka 20
- Integracyjna Społeczna Szkoła Podstawowa, ul. Spacerowa 3
- Zespół Szkół Gminnych nr 3 im. Fryderyka Chopina, ul. Żabie Oczko 1
- Przychodnia NZOZ AWEMED, ul. Piasta 30
- Centrum Informacji Turystycznej (CIT), ul. Piłsudskiego 30 (budynek Poczty)
- Straż Miejska, ul. Warszawska 32
- Urząd Miasta Budynek A, ul. Kościuszki 45
- Urząd Miasta Budynek B (Urząd Stanu Cywilnego), ul. Kościuszki 45
- Urząd Miasta Budynek C, ul. Spacerowa 4
WARSZTATY
27 kwietnia br. o godz. 14:00 i 7 maja br. o godz. 12:00 zapraszamy mieszkańców do hali sportowej w Zespole Szkół Gminnych nr 3 (ul. Żabie Oczko 1) do wspólnego zapoznania się z problematyką tworzenia dokumentów planistycznych, zasad procedury planistycznej i w ogóle urbanizacji, a przede wszystkim do wspólnego projektowania dokumentu Studium, uwzględniającego nasze potrzeby. Uczestnikom warsztatów zapewniamy miłą atmosferę, poczęstunek oraz drobny podarunek. Zapisy na warsztaty: Zespół ds. Komunikacji Społecznej, tel. 22 758 30 61 wew. 224 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
PODSUMOWANIE
W drugiej połowie maja br. planowane jest spotkanie, na którym przedstawione zostaną zebrane informacje. Staną się one wstępem do opracowania właściwego projektu Studium.
Zobacz również: